Salsa v Žiline 2021-11-30T20:37:01+00:00

Nové kurzy salsy v Žiline

Salsa Žilina – sezóna 2021/2022

Nový kurz pre začiatočníkov opäť otvoríme v novom roku 2022, o presnom termíne budeme včas informovať.

Predbežnú prihlášku môžeš poslať už teraz. Keď sa chceš prihlásiť alebo sa niečo opýtať, vyplň náš online formulár.

Kedy: Lekcie salsy budú prebiehať pravidelne v pondelok od 17:30

Časový harmonogram:

  • 17:30 – 18:25 Prípravka – Noví úplní začiatočníci (opäť už v novom roku 2022)
  • pozn.: tanečný partner nie je podmienkou, prihlásiť sa môžu aj jednotlivci
  • 18:30 – 19:25 Level 1 (pokračujúci začiatočníci)
  • 19:30 – 20:25 Level 2
  • 20:30 – 21:25 Level 3

Kde: Z technických príčin oznámime priestory dodatočne už čoskoro.

Trvanie kurzu: 6 týždňov (6 lekcií)

Cena: 40 € / 6 týždňov, v prípade opakovania prípravky, alebo levelu 1 je to 20 €

Zaradenie do úrovne salsy stanovuje inštruktor.

Salseri, ktorí chodia na kurz do vyššej úrovne majú opakovanie nižších úrovní BEZPLATNE.

Keď sa chceš prihlásiť alebo sa len niečo spýtať, vyplň náš online formulár.

Prihláška

Daj nám vedieť, že sa k nám chceš pridať. Vyplň svoje meno, priezvisko a kontaktné údaje a napíš nám, na aký kurz sa chceš prihlásiť. Tešíme sa na teba.

Čo je to salsa v Žiline

Salsa sa radí do kategórie tzv. „social dance„. To znamená, že všetky tanečné prvky, ktoré sa naučíte na lekciách môžete tancovať s akýmkoľvek salsovým tanečníkom na svete. Preto je salsa po celom svete taká obľúbená. Chlapi do tanečných prvkov vedú (leaders) a ženy ich vedenie nasledujú (followers). Typické udalosti, pri ktorých si môžete svoje tanečné zručnosti vyskúšať a zabaviť sa pri tom sú tzv. tančiarne alebo salsa párty. To je miesto, kde sa praktizuje spomínaný „social dancing“.

Na našich kurzoch salsy v Žiline a v Martine sa tancuje tzv. „cross body lead“ štýl salsy. Niekedy sa to nazýva líniová salsa, alebo L.A. salsa (lebo tento štýl salsy sa rozšíril do sveta z Los Angeles). Niektorí tento tanec volajú portoriko salsa.

L.A štýl salsy je charakteristický používaním prvku “cross body lead”, ktorý sa vykonáva po priamke (odtiaľ pochádza názov „líniová salsa“). Počas tohto prvku si partneri vymieňajú miesta a vytvárajú tak dynamické napätie.

Okrem L.A. štýlu, ešte existuje kubánska salsa, kolumbijský štýl, na jednotku, na dvojku,… Každý región má svoj štýl trochu špecifický. U nás sa tancuje tzv. „Žilina región štýl“ alebo jednoducho SALSA ŽILINA. V Európe je “cross body lead” štýl veľmi obľúbený a asi najviac rozšírený. Veľakrát sa nesprávne pojem kubánska salsa alebo výraz kubánsky vášnivý tanec spája s týmto štýlom práve pre vášnivosť v otočkách a tzv. show štýl pri ktorom tanečníci vyzerajú dobre. Laikom a začiatočníkom je väčšinou jedno ako sa volá štýl salsy ktorí tancujú. Z nášho pohľadu je tancovanie salsy na začiatku náročnejšie na techniku a treba si to trochu odmakať. Výsledok však stojí za to, lebo vďaka dobre zvládnutej základnej technike salsy má potom salsero otvorené dvere ku každému ďalšiemu tancu, lebo sa ho naučí podstatne rýchlejšie. Nech už sa rozhodne naučiť sa navyše tancovať Bachatu, social ChaChaCha, kizombu, merengue, reaggeton alebo čokoľvek iné.

Príďte sa zabaviť na naše kurzy salsy a naučte sa s nami tancovať.

Viac o tanci salsa…

Kto je to Fernando Sosa, alebo prečo učíme Sosa Style Salsu

Fernando Sosa je svetovo uznávaný tanečník salsy. Je zakladateľom salsovej skupiny Tropical Gem. Tanec salsa preňho znamená život.

V súčasnosti Fernandové tanečné akadémie navštívilo cez 1000 študentov. Takisto participoval na tých najznámejších Salsa kongresoch na celom svete. Jeho tanečná skupina Tropical Gem známa tanečnými vystúpeniami Salsy je uznávaná celosvetovo vo všetkých tanečných komunitách ako jedna z najlepších na svete. Ich štýl salsy je špecifický presnosťou a rýchlosťou. Salsa v ich podaní je nádherný a plynulý tanec v ktorom nájdete prvky Afro-kubánskych tancov, Hip Hopu, Jazzu, Salsy a ďalších. Salsa, ktorú tancujú udivuje každé publikum.

Salsa štýlom Fernanda Sosu je vyhľadávaná po celom svete. Vďaka kvalitným a systematickým učebným osnovám dosahuje na kurzoch skvelé výsledky. Preto sme sa aj my rozhodli ich priniesť do Žiliny a Martina. Naša predstava je, že vďaka tomuto know-how sa stane Salsa v Žiline známejšia na celom Slovensku.

Salsa Žilina – trochu histórie

Salsa v Žiline má svoje historické začiatky v roku 2003, vtedy boli položené prvé základy salsového zancovania v tomto regióne.

Čítať viac…