Nové kurzy salsy v Žiline

Salsa Žilina – sezóna 2022/2023

Nová sezóna je opäť tu a my už v septembri spúšťame nové tanečné kurzy pre začiatočníkov aj pokročilejších.

Prihlásiť sa do kurzov salsy v Žiline môžeš cez náš kontaktný formulár.

Prihlásiť sa môžu jednotlivci aj páry, tanečný partner nie je podmienkou!

Keď sa chceš prihlásiť alebo sa niečo opýtať, vyplň náš online formulár. POZOR! Kapacita priestorov je obmedzená, v prípade záujmu sa prihlás čím skôr.

Kedy: Lekcie salsy budú prebiehať pravidelne v pondelok od 17:30 podľa harmonogramu

Začíname: 5. septembra 2022, pripojiť sa dá na prvých 2 lekciách.

Časový harmonogram na pondelky:

Čas/miestnosť Miestnosť 1 (Stevie) Miestnosť 2 (Jožko)
17:30 Úplní začiatočníci – prípravka Level 1
18:30 Level 1 Úplní začiatočníci – prípravka
19:30 Level 2 Salsa tančiareň
20:30 Level 3 Salsa tančiareň
21:30 Zaver večera – ideme domov Zaver večera – ideme domov

Kde: Presnú adresu priestorov v Žiline doplníme neskôr.

Trvanie kurzu: 6 týždne (6 lekcií + tančiarne)

Cena: 45 € / 1 kurz (6 týždňov)

Keď sa chceš prihlásiť alebo sa len niečo spýtať, vyplň náš online formulár. POZOR! Kapacita priestorov je obmedzená, v prípade záujmu sa prihlás čím skôr.

Prihláška

Daj vedieť, že sa k nám chceš pridať. Vyplň svoje údaje do formulára. Tešíme sa na teba.

  Vyplnením formuláru prehlasujem, že som sa oboznámil/a s pravidlami spracúvania osobných údajov *

  Čo je to salsa v Žiline

  Salsa sa radí do kategórie tzv. „social dance„. To znamená, že všetky tanečné prvky, ktoré sa naučíte na lekciách môžete tancovať s akýmkoľvek salsovým tanečníkom na svete. Preto je salsa po celom svete taká obľúbená. Chlapi do tanečných prvkov vedú (leaders) a ženy ich vedenie nasledujú (followers). Typické udalosti, pri ktorých si môžete svoje tanečné zručnosti vyskúšať a zabaviť sa pri tom sú tzv. tančiarne alebo salsa párty. To je miesto, kde sa praktizuje spomínaný „social dancing“.

  Tanečné salsa štýly

  Na našich kurzoch salsy v Žiline a v Martine sa tancuje tzv. „cross body lead“ štýl salsy. Niekedy sa to nazýva líniová salsa, alebo L.A. salsa (lebo tento štýl salsy sa rozšíril do sveta z Los Angeles). Niektorí tento tanec volajú portoriko salsa.

  L.A štýl salsy je charakteristický používaním prvku “cross body lead”, ktorý sa vykonáva po priamke (odtiaľ pochádza názov „líniová salsa“). Počas tohto prvku si partneri vymieňajú miesta a vytvárajú tak dynamické napätie.

  Salsa Žilina štýl, kubánska salsa a iné štýly

  Okrem L.A. štýlu, ešte existuje kubánska salsa, kolumbijský štýl, na jednotku, na dvojku,… Každý región má svoj štýl trochu špecifický. U nás sa tancuje tzv. „Žilina región štýl“ alebo jednoducho SALSA ŽILINA. V Európe je “cross body lead” štýl veľmi obľúbený a asi najviac rozšírený. Veľakrát sa nesprávne pojem kubánska salsa alebo výraz kubánsky vášnivý tanec spája s týmto štýlom práve pre vášnivosť v otočkách a tzv. show štýl pri ktorom tanečníci vyzerajú dobre. Laikom a začiatočníkom je väčšinou jedno ako sa volá štýl salsy ktorí tancujú. Z nášho pohľadu je tancovanie salsy na začiatku náročnejšie na techniku a treba si to trochu odmakať. Výsledok však stojí za to, lebo vďaka dobre zvládnutej základnej technike salsy má potom salsero otvorené dvere ku každému ďalšiemu tancu, lebo sa ho naučí podstatne rýchlejšie. Nech už sa rozhodne naučiť sa navyše tancovať Bachatu, social ChaChaCha, kizombu, merengue, reaggeton alebo čokoľvek iné.

  Príďte sa zabaviť na naše kurzy salsy a naučte sa s nami tancovať.

  Viac o tanci salsa…

  Kto je to Fernando Sosa, alebo prečo v Žiline učíme Sosa Style Salsu

  Fernando Sosa je svetovo uznávaný tanečník salsy. Je zakladateľom salsovej skupiny Tropical Gem. Tanec salsa preňho znamená život.

  V súčasnosti Fernandové tanečné akadémie navštívilo cez 1000 študentov. Takisto participoval na tých najznámejších Salsa kongresoch na celom svete. Jeho tanečná skupina Tropical Gem známa tanečnými vystúpeniami Salsy je uznávaná celosvetovo vo všetkých tanečných komunitách ako jedna z najlepších na svete. Ich štýl salsy je špecifický presnosťou a rýchlosťou. Salsa v ich podaní je nádherný a plynulý tanec v ktorom nájdete prvky Afro-kubánskych tancov, Hip Hopu, Jazzu, Salsy a ďalších. Salsa, ktorú tancujú udivuje každé publikum.

  Salsa štýlom Fernanda Sosu je vyhľadávaná po celom svete. Vďaka kvalitným a systematickým učebným osnovám dosahuje na kurzoch skvelé výsledky. Preto sme sa aj my rozhodli ich priniesť do Žiliny a Martina. Naša predstava je, že vďaka tomuto know-how sa stane Salsa v Žiline známejšia na celom Slovensku.

  Salsa Žilina – trochu histórie

  Salsa v Žiline má svoje historické začiatky v roku 2003, vtedy boli položené prvé základy salsového zancovania v tomto regióne.

  Čítať viac…