Salsa v Žiline 2020-01-17T12:10:38+00:00

Nové kurzy L.A. salsy v Žiline

Kedy: 22.1. a 29.1.2020 – streda (úvodné lekcie – možnosť pridať sa)

Čas:

  • 17:30 – 18:30 tancovanie salsy v pároch – začiatočníci (NOVÝ KURZ)
  • 18:30 – 19:30 Salsa Sosa Style v páre (od začiatočníka po tanečníka september 2019)
    pozn.: tanečný partner nie je podmienkou, prihlásiť sa môžu aj jednotlivci
  • 19:30 – 22:00 Praktická tančiareň

Kde: Pod Čajovňou U Dobrej Víly, P. O. Hviezdoslava 9, 010 01 Žilina (mapa)

Trvanie kurzu: 12 týždňov (12 lekcií)

Cena: 80 € / 12 týždňov (cca 26 €/mesiac, študenti majú možnosť rozdeliť platbu na splátky, v prípade otázok nám pokojne napíš)

Náročnosť salsy sa delí na 3 skupiny: začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí. Každá náročnosť má 3 úrovne. Jedna úroveň trvá 12 lekcií (týždňov).

Ako bonus ku kurzu získaš po lekciách hodinovú praktickú tančiareň, kde môžeš voľne praktizovať naučené a zatancovať si do rytmov salsovej hudby GRÁTIS.

Prihláška

Daj nám vedieť, že sa k nám chceš pridať. Vyplň svoje meno, priezvisko a kontaktné údaje a napíš nám, na aký kurz sa chceš prihlásiť. Tešíme sa na teba.

Čo je to salsa v Žiline

Salsa sa radí do kategórie tzv. „social dance„. To znamená, že všetky tanečné prvky, ktoré sa naučíte na lekciách môžete tancovať s akýmkoľvek salsovým tanečníkom na svete. Preto je salsa po celom svete taká obľúbená. Chlapi do tanečných prvkov vedú (leaders) a ženy ich vedenie nasledujú (followers). Typické udalosti, pri ktorých si môžete svoje tanečné zručnosti vyskúšať a zabaviť sa pri tom sú tzv. tančiarne alebo salsa párty. To je miesto, kde sa praktizuje spomínaný „social dancing“.

Na našich kurzoch salsy v Žiline a v Martine sa tancuje tzv. „cross body lead“ štýl salsy. Niekedy sa to nazýva líniová salsa, alebo L.A. salsa (lebo tento štýl salsy sa rozšíril do sveta z Los Angeles). Niektorí tento tanec volajú portoriko salsa.

L.A štýl salsy je charakteristický používaním prvku “cross body lead”, ktorý sa vykonáva po priamke (odtiaľ pochádza názov „líniová salsa“). Počas tohto prvku si partneri vymieňajú miesta a vytvárajú tak dynamické napätie.

Okrem L.A. štýlu, ešte existuje kubánska salsa, kolumbijský štýl, na jednotku, na dvojku,… Každý región má svoj štýl trochu špecifický. U nás sa tancuje tzv. „Žilina región štýl“.

Príďte sa zabaviť na naše kurzy salsy a naučte sa s nami tancovať.

Viac o tanci salsa…

Kto je to Fernando Sosa, alebo prečo učíme Sosa Style Salsu

Fernando Sosa je svetovo uznávaný tanečník salsy. Je zakladateľom salsovej skupiny Tropical Gem. Tanec salsa preňho znamená život.

V súčasnosti Fernandové tanečné akadémie navštívilo cez 1000 študentov. Takisto participoval na tých najznámejších Salsa kongresoch na celom svete. Jeho tanečná skupina Tropical Gem známa tanečnými vystúpeniami Salsy je uznávaná celosvetovo vo všetkých tanečných komunitách ako jedna z najlepších na svete. Ich štýl salsy je špecifický presnosťou a rýchlosťou. Salsa v ich podaní je nádherný a plynulý tanec v ktorom nájdete prvky Afro-kubánskych tancov, Hip Hopu, Jazzu, Salsy a ďalších. Salsa, ktorú tancujú udivuje každé publikum.

Salsa štýlom Fernanda Sosu je vyhľadávaná po celom svete. Vďaka kvalitným a systematickým učebným osnovám dosahuje na kurzoch skvelé výsledky. Preto sme sa aj my rozhodli ich priniesť do Žiliny a Martina. Naša predstava je, že vďaka tomuto know-how sa stane Salsa v Žiline známejšia na celom Slovensku.

Salsa Žilina – trochu histórie

Salsa v Žiline má svoje historické začiatky v roku 2003, vtedy boli položené prvé základy salsového zancovania v tomto regióne.

Čítať viac…