Tanec Bachata v Žiline

Bachata Žilina - Mirec&Nicol sensual bachata v Žiline

Bachata Žilina – Kurz párového tanca pre úplných začiatočníkov s Mircom a Nicol

Otvorenie Nového Kurzu 14. februára 2024 o 18:15

Prihlásenie na kurz je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť jednoduchú online prihlášku a potom už len prísť na prvú lekciu. Prihlasovať sa môžu jednotlivci aj páry.

Ako vyzerá tanec bachata

Bachata moderna feat. Mirec&Nicol

Chceš sa naučiť tancovať tento jednoduchý a krásny párový tanec?

Bachata sensual feat. Mirec&Nicol

Na tomto videu je jeden z mnohých štýlov Bachaty do ktorej sme sa zamilovali my a veríme, že si ho zamiluješ tiež.

Ak sa ti tento tanec páči a chceš sa ho tiež naučiť tancovať a chodiť na rôzne latinopárty spolu s nami, alebo len hľadáš novú aktivitu na odreagovanie po práci, tak si na správnej stránke.

Máme pre teba Tanečný Kurz ako šitý na mieru pre Úplných Začiatočníkov.

Spoznáš veľa nových ľudí a taktiež sa tento tanec môže veľmi jednoducho a rýchlo stať tvojím životným štýlom.

Otvorenie Nového Kurzu 11. septembra 2024 o 18:15

Prihlásenie na kurz je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť jednoduchú online prihlášku a potom už len prísť na prvú lekciu. Prihlasovať sa môžu jednotlivci aj páry.

O našom tanečnom projekte

• MIREC & NICOL BACHATA SENSUAL DANCE PPROJECT •

 • naše päťročné “dieťa“, ktoré malo od začiatku svojej existencie veľmi jasne určené akým smerom sa vyberie => uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou a dodnes si tento trend držíme ako vlastné Know How.
 • projekt, ktorý je zameraný na precízne zvládnutie základných krokov tanca => zakladá si na brilantnej technike vedenia a nasledovania.
 • tento štýl výuky nie je bežný, pretože preferujeme pravidlo precíznych základov tanca => dlhé mesiace venované podstate bachaty sa odzkadlia vo Vašom progrese a prinesú výsledky aj na medzinárodných tanečných podujatiach.

Prihlásenie na kurz je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť jednoduchú online prihlášku a potom už len prísť na prvú lekciu. Prihlasovať sa môžu jednotlivci aj páry.

Áno toto sme MY, Mirec a Nicol, tak ako nás budete stretávať na kurzoch a tanečných párty.

Tanečný príbeh Mirca a Nicol – Bachata Žilina

Naše cesty sa stretli na Martinskom námestí počas letnej Latino tančiarne. Nesmelá študentka čínštiny hľadala tanečníka, s ktorým by si zatancovala Zouk (brazílsky tanec). Toho síce nenašla ale tanec sme si dali, a veru nie len jeden. Tá chvíľa zostala v nás dodnes a tušili sme, že tanec nás dvoch spojí a nikdy nerozdelí.

Tanečné začiatky Nicol

Nicol sa učila tancovať v Olomouci, kde sa vďaka študentským aktivitám zamilovala do tanca. Získala pevné základy v Zouku a Sambe de Gafieire a pokračovala ďalšími tancami ako kubánska Salsa a Bachata. Neskôr sa pod Mircovým vplyvom zaľúbila do Líniovej Salsy a Bachaty Sensual. Momentálne sa Nicol venuje tancu už celých 7 rokov. Je to veľmi dobre poznať, keď si s ňou jeden taneček zatancujete. Stala sa z nej univerzálna tanečnica na pohľadanie a Mirec v nej našiel všetko, čo celý život hľadal.

Tanec a Mirec

Mirec tancoval od útleho veku. Prešiel si od Folklórneho krúžku cez Disco Tance až sa dopracoval do Tanečnej Školy Latinsko Amerických a Štandartných tancov v Martine. Tam pretancoval 3 roky, získal veľa cenných skúseností a zavesil tanečné topánky na klinec. Trvalo celých 13 rokov kým sa znova stretol s párovým tancom. V tom momente mu zásadne zmenil život a začal ho znova napĺňať. Salsa mu učarovala ako prvá a krátko na to aj Bachata. Bola to silnejšia závislosť než na drogách 😀 Trénoval takmer každý voľný deň, až sa tance Salsa a Bachata stali jeho životným štýlom. Je to už celých 13 rokov čo trénuje, tancuje a učí sa od tých najlepších lektorov na svete. Približne pred 3-mi rokmi si spolu s Nicol založili vlastný tanečný projekt a učia spolu Bachatu v Žiline.

Naše Motto : Tancuj s nami krásne a jednoducho s precíznymi základmi a brilantnou technikou.

Prihlásenie na kurz je veľmi jednoduché. Stačí vyplniť jednoduchú online prihlášku a potom už len prísť na prvú lekciu. Prihlasovať sa môžu jednotlivci aj páry.

Tanec bachata

Jasná, dynamická, zmyselná, romantická – všetky tieto epitetá možno bezpečne pripísať tancu Bachata. Objavil sa na začiatku 20. storočia, no svetovú popularitu si získal až o 80 rokov neskôr. Korene tohto tanca, ktorý dodnes prešiel viacerými zmenami vplyvom iných tancov, siahajú do Dominikánskej Republiky. Tá je považovaná za kolísku Bachaty.

Začiatkom 60-tych rokov sa tanec Bachata tancoval výhradne v uzavretom držaní. Jeho základné kroky boli podobné ako u tanca Bolero (základný krok do tvaru štvorca). Neskôr sa ale Bachata vyvinula do základného kroku do strán s tepom na 4 a 8 dobu, prípadne sinkopáciou (medzidobou) pre lepšie vystihnutie hudby. Postupne sa vytvárali aj ďalšie štýly Bachaty, ktoré so sebou priniesli do tohto tanca prvky zo Salsy, Tanga či neskôr Brazílskeho Zouku. To malo za následok, že Bachata získala obrovskú škálu tanečných prvkov, ktoré sa postupne implementovali do jej tanečných variácií. Tým vznikol dnešný model modernej Bachaty s veľmi pestrou paletou rôznych tanečných prvkov.

Kontakty Tanec bachata Žilina

Tel. : 0944621166
Mail : mirecanicol@gmail.com
FB : MirecNicol BachataSensual DanceProject

Kde sa vyučujú kurzy?

Štúdio pohybu Bubema na Solinkách v Žiline (pri Bille nad Drevonou)

(Google mapa tu)

Rozvrh Kurzov

1. lekcia je naplánovaná na 11. septembra 2024 a pripojiť sa môžeš aj na 2. lekcii
Lekcie Bachaty budú prebiehať v Stredy od 18:15 podľa harmonogramu.

Časový harmonogram na stredy od 11.09.2024

Termíny Čas Kurz
11.09., 18.09., 25.09.,
02.10., 09.10., 16.10., 23.10.,
30.10., 06.11., 13.11., 20.11.,
27.11., 04.12.2024
18:15 – 19:45 Bachata Žilina – Úplní Začiatočníci 1
20:00 – 21:30 Bachata Žilina – Bachata Variácie (pokročilí)

Na kurz sa môžete prihlasovať aj jednotlivo aj v tanečných pároch

Ceny a Trvanie Kurzov:

Bachata Žilina – Úplní Začiatočníci: 9 lekcií po 1,5 hodine: 95€ (13,5 h dokopy)

Bachata Žilina – Pokračujúci Začiatočníci: 9 lekcií po 1,5 hodine: 95€ (13,5 h dokopy)

Prihláška

Chceš sa prihlásiť, alebo niečo opýtať. Daj nám o sebe vedieť. Vyplň svoje údaje do kontaktného formulára. Tešíme sa na teba.

  Vyplnením formuláru prehlasujem, že som sa oboznámil/a s pravidlami spracúvania osobných údajov *

  Bachata Žilina

  Prvé zmienky o kurzoch bachaty sa vyskytujú niekde okolo roku 2013 Bachata Žilina a jej presné začiatky sú nejasné. Na rozdiel od salsy, ktorá v roku 2024 bude sláviť svoje 20. výročie. Prvý pionier tanca bachata v Žiline boli inštruktori Peťo s Blankou. Vyučoval bachatu v rámci kurzov salsy ako spestrenie.

  Bachata Žilina odvtedy prešla krásnym vývojom. Ovplyvnili ju rôzny inštruktori a vytvorila si svoje vlastné štýly. Vitajte vo svete bachaty.