Kurzy tanca Kizomba v Žiline

Kizomba Žilina – sezóna 2022/2023

Je to tu! Horúca novinka na našej stránke, Kurz Kizomby v Žiline, vedený dlhoročnou inštruktorkou Adriánou Kovačic Grófovou.

Prihlásiť sa na kurzy kizomby v Žiline môžeš cez online formulár.

Prihlasovať sa môžu páry aj jednotlivci. Nie je podmienkou mať tanečného partnera.

Kedy:  Nový kurz pre začiatočníkov otvárame 19.1.2023 (štvrtok) prihlásiť sa môžeš už teraz. Lekcie kizomby budú prebiehať podľa dohodnutého harmonogramu

Kde: Žilina, detaily ti pošleme mailom po vyplnení prihlášky.

Práve prebieha predbežný zápis a zisťovanie záujmu. Keď máš záujem o tancovanie kizomby, napíš nám cez kontaktný formulár.

Časový harmonogram pre pokročilejších:

 • 18:00 – 19:30 Kizomba pokročilejší (pilates4u) pravidelne v utorky od 10. 1. 2023

Trvanie kurzu: 6 týždňov (6 lekcií), 1 lekcia kizomby = 1,5 h

Cena: 60 € / 6 týždňov

Keď sa chceš prihlásiť alebo sa len niečo spýtať, vyplň náš online formulár.

Prihláška

Daj nám vedieť, že sa k nám chceš pridať. Vyplň svoje meno, priezvisko a kontaktné údaje a napíš nám, na aký kurz sa chceš prihlásiť. Tešíme sa na teba.

  Vyplnením formuláru prehlasujem, že som sa oboznámil/a s pravidlami spracúvania osobných údajov *

  Čo je to kizomba v Žiline

  Kizomba je ľudový párový tanec pochádzajúci z Angoly a v originálnom preklade znamená párty – stretnutie ľudí za účelom tanca. Za týmto účelom sa stretávame aj my na kurzoch Kizomby a učíme sa základné prvky a prevedenia tohto v súčasnosti veľmi populárneho tanca. Máme skúsenosti, že Kizombu si obľúbia najmä ľudia, ktorí majú radi skôr kľudnejšie tempo, sú kreatívni a uvoľnení, alebo univerzálni a radi striedajú tanečné žánre podľa aktuálneho naladenia.

  Hudba tohto tanečného štýlu je veľmi rozmanitá – prechádzajúc od tradičných angolských piesni z 80.-tých rokov až po súčasnosť a moderné európske trendy, ktoré sa v nej zrkadlia. Podľa toho dostáva potom aj odlišné pomenovania napr. Urban Kizz.

  Pre kvalitné odtancovanie tohto tanca je dôležitá najmä precízna práca dolných končatín, hrudníka a stabilné držanie tela. K tomu vám vedia pomôcť aj naše doplnkové hodiny tanečnej prípravy, či Pilatesu, kde sa môžete zbaviť pocitu, že ste tanečné drevo a dostať tak svoje telo pod kontrolu.
  Na YouTube môžete nájsť rôzne ukážky tanca, ak dáte do vyhľadávača slovo Kizomba. Nenechajte sa však nimi príliš ovplyvniť. Radšej príďte rovno na kurz a zamilujte si tento tanec v prevedení, v akom vám bude vyhovovať. Nemusí byť „sexy“, ani „profi“, stačí ak sa budete cítiť príjemne v blízkosti iných ľudí a tancovať s potešením.

  Ako vyzerá tanec kizomba?

  Pozri video nižšie.